K události došlo začátkem března, kdy policisté přijali na lince 158 oznámení o krádeži zavazadla na autobusové zastávce v Havířově.

„Poškozený sdělil, že muž, který mu batoh v nestřeženém okamžiku vytrhl z ruky, ujel na kole. Jen o dvacet minut později muže, který odpovídal popisu, policisté zadrželi. Byl pro ně známou osobou. Již jej podezřívali, že od konce letošního ledna do současnosti se mohl dopustit ještě dalších skutků, ovšem na předvolání se nedostavoval a v místě trvalého bydliště nepobýval. Podezření policistů se během řízení potvrdilo," řekla policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Dosavadní primátor Havířova Josef Bělica (ANO) byl na mimořádném zasedání zastupitelstva Moravskoslezského kraje zvolen hejtmanem, 3. dubna 2024. Ve funkci nahradil nepravomocně odsouzeného Jana Krkošku.
Havířovský primátor Bělica se stal novým hejtmanem Moravskoslezského kraje

V Havířově měl osmatřicetiletý muž kromě již výše zmíněné krádeže ve třech případech odnést z prodejen různé zboží, např. pečivo, sýry, minerální vody, ovoce, ale také tablet. V polovině února vytrhl mladému muži z ruky mobilní telefon a zhruba o dva týdny později se pokusil vloupat do garáže.

Karviná-Darkov. Opuštěná a roky chátrající budova bývalé školy. Březen 2024.
Ostudy Karviné, 7. díl: Bývalou školu v Darkově dnes obývají bezdomovci

Odešel ovšem s nepořízenou. Většinou měl využít chvilkové nepozornosti obětí a pro únikovou cestu měl připravené jízdní kolo. Komisař 3. oddělení obecné kriminality územního odboru Karviná jej začátkem března obvinil ze spáchání přečinu krádeže. Obviněný s kriminalisty nespolupracoval, využil svého zákonného práva a nevypovídal.

Nové případy ostravské mordparty v pokračování Stínů v mlze.
Odložené Stíny v mlze II z Ostravska míří na televizní obrazovky. Již za pár dnů

„V minulosti majetkovou trestnou činnost páchal a poslední trest, což byly obecně prospěšné práce, dosud nevykonal. Aby trestnou činnost neopakoval, podali kriminalisté cestou státního zástupce návrh na vzetí do vazby, což soudce akceptoval. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," dodala Daniela Vlčková.