Sedm nul a jedno písmeno, Corleone či Nofear1. Takto označená auta či motocykly budeme potkávat na silnicích našeho regionu, protože právě taková jsou zatím přání místních motoristů, kteří se pro originální registrační značky rozhodli.

„Jinak lidé volí křestní jména, názvy svých firem, své přezdívky a podobně. Nějaké neobvyklé přání? To zatím naši úředníci nezaznamenali," uvádí kupříkladu mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová. Havířov je zároveň městem, kde je prozatím zájem o dané značky největší. Podle údajů aktualizovaných ke konci minulého týdne tam o ně požádalo celkem 16 lidí.

Nulový zájem

Pravým opakem je v tomto směru Orlová. „Zatím ani jedna žádost," hlásila koncem týdne mluvčí tamní radnice Nataša Cibulková.

Tři lidé zatím požádali v Bohumíně. „Dva z nich pro automobil, za který se platí 10 tisíc korun, a jeden pro motorku, kde značka na přání přijde na pět tisíc korun. Po týdnu je zatím předčasné hodnotit, co lidé volí nejčastěji. Zvlášť když každý požadavek byl z jiného soudku," říká k žádostem tamní mluvčí Lucie Kolková.

Ta zároveň připomíná jednu hodně důležitou skutečnost. „Značka je přenositelná také na jiné dopravní prostředky stejného vlastníka. Problém však nastává v případě ztráty či odcizení. To je značka zablokována, už ji nelze nikdy využít a její vlastník si musí pořídit jinou. Pokud si opět přeje značku na přání, tak jej to opět přijde na pět nebo 10 tisíc korun podle typu dopravního prostředku," dodává mluvčí Bohumína. S velkým zájmem se originální registrační značky nesetkaly ani v Karviné. „Zájem o SPZ na přání je u nás malý, celkově se o tuto možnost zajímali dva občané a zatím pouze jeden z nich si skutečně podal žádost," řekla Michaela Zormanová z kanceláře karvinského primátora.

Čísla byla zadána

Dva lidé pak požádali o značky v Českém Těšíně. Jeden z nich pak úředníkům lehce zkomplikoval situaci, protože mu nešlo vyhovět, hbitě se ale našlo jiné řešení. „Daná číselná kombinace již byla obsazená a pán si vybral jinou," řekla českotěšínská mluvčí Dorota Havlíková.

Jak vidno jiný kraj, jiný mrav. V některých regionech některá média uváděla, že zájemci o originální značky stáli na úřadech dokonce fronty.