Restaurace Ovečka v Karviné zve veřejnost dokonce na celodenní promítání.

„Ano, v našem podniku promítáme přenosy z olympijských her na dvou velkých televizích v prostorách restaurace i v pivnici celodenně," uvedl personál podniku.

Většina restaurací a hospod dnes již nabízí možnost promítání, důležité ale je si v těchto případech dopředu rezervovat místa, jelikož během vysílání stěžejních přenosů, především hokejových utkání, bývá často beznadějně plno.

„Především díky hokeji počítáme s tím, že budeme mít plno. Už teď máme plný stav na středu na první hokejový zápas Česka," řekl Adam Pěnkava, zaměstnanec jednoho z havířovských podniků.

Ne každá restaurace má však k dispozici televizi, a proto jsou i místa, kde se promítat nebude to uvítají především ti, kteří si přejí posedět v klidu.

„Nejsem věrným fanouškem olympijských her a rozhodně si chci užít dobrou společnost a jídlo, když si jdu někam posedět. Nebaví mě překřikovat fandící rozvášněné chlapy," uvedla Jana Spáčilová z Karviné.

A právě takový klid nabízí i restaurace Trilobit v Karviné. „Nemáme v restauraci televizi, tak nebudeme vysílat," řekla Michaela Godziková.