Je tomu takřka rok. Komunální volby skončily, posty na radnicích byly rozdány a jako vždy se v zastupitelstvech měst utvořily vedoucí koalice i opozice. Deník se tentokrát obrátil na představitele některých městských opozic a položil jim možná ne zcela tradiční otázku:

Je něco, za co byste současné vedení vašeho města mohli chválit?

„Takto narychlo mne toho moc nenapadá. Možná bych pochválil to, že konečně začali zveřejňovat městské zakázky, to se ale stalo až na náš popud. A v čem jsou opravdu dobří, to je zatloukání. Například informaci o platu ředitele naší teplárenské firmy dolujeme už skoro rok," odpověděl například bez servítek šéf českotěšínské opoziční ČSSD Petr Procházka.

Pochvala ředitelce

Příliš chvály se od místní opozice nedočkalo ani vedení Karviné. Šéf opoziční strany ANO Antonín Barák ale přece jen jeden kladný bod našel.

„Nejsem si vědom, za co bych mohl vedení naší radnice chválit a asi bych musel hodně pátrat v paměti. Co ale v Karviné funguje velmi dobře a pochvalu si zaslouží, to je místní kultura. Na tu radnice samozřejmě dává peníze, ale hlavní pochvala patří práci paní ředitelky zdejšího kulturního domu a jejímu týmu," řekl Antonín Barák.

Řeči o náměstí

Překvapení se nekoná ani v Orlové. „Například jsme už slyšeli hodně řečí o výstavbě nového náměstí, ale hmatatelný výsledek není. Jako bývalý člen vedení města vím, že dost práce se udělá, aniž by byla vidět navenek, ale něco opravdu hmatatelného, to v současnosti náš klub nevidí," řekl Miroslav Koláček z orlovské opoziční KSČM.

Městem, kde se chválilo nejvíce tak zůstává Havířov. „Chci být férový, a tak musím přiznat, že jsou věci, za které jsem rád," uvedl lídr havířovské opoziční ČSSD Jiří Martinek.

„Těší mě, že se podařilo dotáhnout do konce projekty, které začaly v době, kdy naše strana naopak v opozici nebyla. Nové dopravní hřiště, vybavení zahrad mateřských škol, pokračuje projekt cyklostezky mezi Havířovem a Žermanicemi a prošel i náš návrh na navýšení počtu strážníků, takže je vidět, že v práci pro město tady dokážeme i zatáhnout za jeden provaz, byť jsme jinak na opačné straně současného politického spektra," dodal Martinek.