Podle zastupitele Stanislava Folwarczného k tomu má konkrétně ODS dost důvodů. Například ten, že návrh rozpočtu byl do pléna byl předložen bez slova zdůvodnění.

„Myslíme si, že by bylo vhodné veřejně projednat nejdůležitější parametry rozpočtu města nejen pro zastupitele, ale také pro občany, kteří sledují zasedání v přímém přenosu. Právě oni by si určitě komentář k navrhovanému rozpočtu města slyšet zasloužili,“ myslí si zastupitel Folwarczný.

Českotěšínské nádraží. Ilustrační foto.
Rekonstrukce za miliardu: Plány na obnovení spoje Těšín - Bielsko-Biała ožívají

Jako jeden z nejpodstatnějších důvodů, proč ODS rozpočet nepodpořila, je významné snížení prostředků na investice. Zastupitelé ODS jsou přesvědčeni, že Český Těšín investičně skomírá, pokulhává oprava infrastruktury především v okrajových částech města.

„Vedení města nepřipravilo Strategický plán rozvoje města na další období, stávající končí s rokem 2021, a nepřipravuje ani rozvojové projekty. Probíhající zásadní investice přichystalo ještě minulé vedení,“ říká zástupce ODS.

Další kritiku směřuje na nepřipravenost města v oblasti rozvoje bydlení. „Přestože okolní obce ve snaze udržet mladé rodiny aktivně nabízí pozemky pro výstavbu, vedení našeho města opět nepočítá s vybudováním infrastruktury v ulici Mezi Lány pro individuální bytovou výstavbu,“ tvrdí Stanislav Folwarczny.

Český i Polský Těšín rozděluje Olše, hranice je však na tomto místě velice otevřená.
OBRAZEM: Jak se žije na česko-polské hranici v Těšíně? Bardzo fajnie!

Výhrad mají zástupci opozice ale víc. Mezi jinými například zrušení slevy za pronájem sportovišť pro sportovní spolky či nezapočítání vyšších příjmů za pronájmy u Správy účelových zařízení, které vzniknou zrušením slevy pro oddíly. „Z našeho pohledu je to jednoznačná chyba,“ říká Folwarczny.

Přes všechny výhrady ale zmiňuje i pozitiva rozpočtu na rok 2022. Pozitivně hodnotí fakt, že byl rozpočet připraven v řádném termínu, že se vedení města snažilo vést rozpočet jako vyrovnaný a že se významně navýšily prostředky na dotace pro sportovní spolky.