Motoristé, zejména ti z Poruby, kteří se potřebují dostat na krajský úřad nebo k Domu kultury, budou muset ještě minimálně tři týdny volit jinou trasu. Důvodem uzavírky, která začíná od ulice Železárenské až po ulici Přemyslovců, je výměna plynovodu. „Opravovaný úsek bude průjezdný v druhé polovině srpna,“ sdělil Libor Rattmann, jednatel společnosti Skatyl, která má úpravy na starosti.

Nejen motoristé by měli být na pozoru. V současné době je totiž uzavřena jedna polovina vozovky, po které občas projedou, i přes zákaz, agresivní řidiči, kteří následně kličkují na kolejích mezi překvapenými chodci procházejícími nebo mířícím na zástavku tramvaje. „Poslední dobou je to tady dost o hubu. Nedávno se tady snažil nějaký bláznivý řidič vjet do zákazu a narazil do sloupu. V pondělí zase bagrista málem smetl matku s malým dítětem přecházející přes přechod, když se snažil otočit na opravované cestě,“ říká jeden z místních, pětačtyřicetiletý Mojmír Kočí.

Nehoda auta se stala na křižovatce ulic 28. října a Železárenské. Řidič vozu Ford Focus se údajně pokoušel předjet auto jedoucí před ním, které však náhle zatočilo vlevo. Při úhybném manévru narazil řidič fordu do sloupu veřejného osvětlení. Nehoda se neobešla bez zranění, které naštěstí nebylo vážné. Divoký řidič si musel pár dnů poležet v nemocnici.

„Všem bych doporučila se tomuto úseku obloukem vyhnout. Strážníci tady sice hlídají, jestli si někdo přes zákaz nekrátí cestu do centra, ale občas se stane, že se někomu projet podaří. Samozřejmě se sešlápnutým plynem až k podlaze. Lidé jsou teď zvyklí, že jim na opravované cestě nebezpečí od aut nehrozí, proto se ani příliš nerozhlížejí,“ tvrdí Lenka Miczková, podle které se může stát, že dojde ke střetu auta s chodcem. „Jediným štěstím je, že jsou prázdniny. Z nedaleké střední školy stavební a dřevozpracující totiž normálně chodí několik desítek studentů na tramvaj,“ dodává Miczková.