Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy trávníku začaly

HAVÍŘOV - Trávník na hřišti u Městské sportovní haly je po Havířovských hornických slavnostech značně poškozen.

12.9.2007
SDÍLEJ:

Oprava travnaté plochy na hřišti u Městské sportovní haly začala okamžitě po skončení slavností. Nejdříve se musí celá plocha zbavit kaluží.Foto: DENÍK/Libor Pristáš

Díky speciální fólii, která ho od soboty kryla, nemusí Správa sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ) provádět celkovou rekonstrukci.
„Počítám, že minimálně do konce týdne se na trávu nebude moci vůbec jít sportovat. Další využití závisí hodně na počasí,“ řekl ředitel SSRZ Jiří Bednář.

Na slavnostech téměř celé tři dny vydatně pršelo. Páteční program musel být dokonce zrušen. „V tomto případě šlo i o bezpečí. Při montáži navlhlo vedení a docházelo dokonce i k probíjení elektrického proudu, takže bezpečnostní technik provoz nepovolil,“ vysvětlila ředitelka Městského kulturního střediska (MKS) Yvona Dlábková. Déšť lidi přesto neodradil a za dva dny se přišlo na nabitý program podívat okolo dvaceti tisíc návštěvníků. Tento dav by za normálních okolností trávník na hřišti určitě doslova rozoral.

Pořadatelé proto narychlo zapůjčili fólii, která zabránila největšímu poškození. „Kdyby se nepoužila, tak by hřiště dopadlo asi jako před třemi lety na ostravských Bazalech při koncertu kapely Kabát. Musela by se určitě provést kompletní rekonstrukce, která by byla finančně velmi náročná. Navíc by se zde nemohlo třeba půl roku vůbec sportovat, což by přineslo problémy řadě oddílů,“ vysvětlil situaci Bednář. Po vyklizení pódia a další techniky je na první pohled patrné, jak bylo pokrytí plochy užitečné. Tam, kde fólie byla položena, je poškození minimální. Tam, kde pokrytí nebylo, je hřiště doslova rozorané a jeho oprava bude mnohem složitější.

Kromě návštěvníků se na trávě podepsala nejvíce technika. Při její instalaci i demontáži došlo k dalším velkým škodám. „Například při demontáži pódia se házely ze značné výšky tyče na trávu, kterou doslova propíchaly jak oštěpy,“ přiblížil jeden z problémů Bednář. Ten odhaduje, že v případě dobrého počasí zpřístupní SSRZ travnatou plochu zčásti už příští týden. Opravy, na kterých se už pracuje, přijdou přibližně na 100 tisíc korun. Zapůjčení fólie přišlo na 200 tisíc slovenských korun. „V případě totálního poškození hrací plochy by se celková rekonstrukce mohla vyšplhat až na 1,5 milionu korun, takže se ochrana před nadměrným poškozením vyplatila,“ uvedl dále Bednář.

12.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení