„V první fázi bude opravován vnější plášť budov, to znamená, že dojde na výměny oken, zateplení pláště, opravy střech a regeneraci společných prostor. Tato fáze by měla být ukončena 30. listopadu letošního roku,“ uvedl Pavel Klimeš, ředitel portfolia RPG Real Estate.

Ve druhé fázi poté dojde na byty druhé kategorie, u nichž bude zřízen nový systém ústředního topení a ohřevu teplé užitkové vody. „Tato část projektu by měla být dokončena 31. srpna příštího roku,“ dodal Klimeš.

Stavební práce v Karviné i Orlové byly zahájeny 20. července. V Karviné-Novém Městě se opravy dotknou 503 bytových jednotek, a to v ulicích Erbenova, Mánesova, Havířská, Mírová, Růžová, Zátiší, Fučíkova a na Náměstí Budovatelů. V Orlové-Porubě projdou opravami domy s celkovým počtem 96 bytů na ulicích Slezská, Kpt. Nálepky a Spojenců.

„Náklady na tento projekt budou činit v Karviné 156 milionů a v Orlové 39 milionů korun.

Opravuje i město


Do projektu se zapojila také orlovská radnice. Ta opravuje svůj dům v ulici Spojenců.

„V tomto „městském“ domě se vyměňují okna, zatepluje fasáda, probíhá rekonstrukce a zateplení střechy, rekonstrukce sklepních prostor, elektroinstalace ve společných prostorách a změna vytápění včetně instalace elektrických přímotopů,“ uvedla mluvčí města Nataša Cibulková.

Tyto práce budou radnici stát 10 milionů korun, městskou kasu ale částečně zahojí čtyřmilionová dotace. Rekonstrukce městského domu na ulici Spojenců by měla finišovat s koncem prázdnin.

Všechny tyto aktivity, na které se v rámci Integrovaného operačního programu podařilo získat nemalé dotace, vyplývají z Integrovaného plánu rozvoje měst, na kterém společnost RPG Byty od roku 2008 s Karvinou a Orlovou spolupracuje.