Rozsáhlá rekonstrukce za zhruba 9,5 milionu korun začala v měsíci září. O dofinancování do potřebné výše se postará obecní kasa.

Akce s názvem Regenerace panelového sídliště Chrost si klade za cíl zkulturnit tuto část obce. „Práce stále pokračují a do konce roku už nezbývá moc času. Měli bychom to stihnout, ale bude to s odřenýma ušima. Provádí se například asfaltování vjezdů ke garážím a pokládá se zámková dlažba,“ řekl starosta obce Jan Lipner.

Počítá se s tím, že jen do zeleně, která na sídlišti zcela chybí, se vynaloží celé 4 miliony korun. „Provádíme výsadbu těch největších stromů, a to ze dvou důvodů. Jednak jsou nejdražší, ale také je to proto, že v posledních letech nějak chybí jarní období. Vždy je v podstatě hned léto a muselo by se hodně zavlažovat. Proto jsme usoudili, že nyní je vhodnější doba,“ doplnil starosta.

Pro občany a jejich děti bydlící v této lokalitě by měly být také postaveny různé dřevěné zábavné hračky a prolézačky.
„Máme trochu obavy, aby to vše, co tam máme v plánu realizovat, nebylo poničeno a znehodnoceno. Víme, že i nyní na tomto sídlišti dochází některými bydlícími k devastování. Možná zvážíme instalaci kamerového systému, který se dobře osvědčil na nové sportovní hale, kde ještě nedošlo k žádnému poškození,“ řekla Mária Sládečková z oddělení investic.