Opravy se dočká také Dům dětí a mládeže v Českém Těšíně a parkoviště u sportovního areálu při ZŠ Ostravská.

„Například u Základní školy Ostravská se chystají úpravy prostoru před školní družinou, oprava šaten a toalet. ZŠ Masarykovy sady čeká výměna oken, hydroizolace v družině za dva miliony korun. Další dva miliony korun bude českotěšínská radnice investovat do výměny vzduchotechniky a elektroinstalace bazénu s učebnou plavání na Svibici. Ten využívají všechny děti z města,“ vysvětlila mluvčí radnice Dorota Havlíková.

Dodala, že v srpnu bude zahájena výstavba venkovního sportoviště u ZŠ Komenského za celkem 7 milionů korun. „Sport a školství je jedou z našich priorit, chceme dětem připravit důstojné a moderní prostředí pro výuku a také rozšířit zázemí pro provozování různých sportů i volnočasových aktivit,“ uvedl českotěšínský místostarosta Stanislav Folwarczny.

Ani v Karviné s rekonstrukcemi, zateplováním budov, opravami a výměnami zařízení ve školách a předškolních zařízení také nezahálejí. „Letošní investice na údržbu všech školek ve městě dosáhla necelých třinácti milionů korun,“ řekl mluvčí města Karviné Jaroslav Nakládal.

Nová okna a fasádu dostanou v Mateřská škola Školská, Centrum, Čajkovského, v Aleji a MŠ U Mateřské školy. Zahrada a okolí školky se upravuje vMŠ Spojka a Kpt. Jaroše.

„U mateřské školky Olbrachtova se mění elektrické rozvody na druhém a třetím patře a MŠ Sokolovská se zase rekonstruují šatny a umývárny dětí a upravuje se zahrada,“ dodal Nakládal. Do oprav a údržby karvinských základních škol letos město vloží dvacet milionů korun.

„Základní školy Borovského, Prameny a Školská dostanou novou fasádu, ZŠ Cihelní se dočká také nových oken a instalace termoventilů, ZŠ Družby bude mít kromě opravené fasády také nové přístupové cesty a školní dílny,“ dodal mluvčí. Odvodnění a sanace obvodového zdiva a bezbariérová zahrada pro autistické děti se plánuje u Základní školy U Lesa.