Hrůza! Místo určené k odpočinku a relaxu dětí i dospělých obyvatel Orlové zvané Orlí kaňon přestává plnit svou původní funkci. Můžou za to vandalové a takzvaná závadová mládež, kteří se tam scházejí nejen po nocích a ničí, co jim přijde po ruku. Orlovská radnice je z toho zoufalá, místo monitoruje i policie. Není téměř týdne, aby vandalové a další hlupáci v parku v Orlím kaňonu něco nezničili. Mezi jejich poslední „kousky“ patří zničení uměleckého díla, sochy ženy.

„Sochu kdosi nařezal. Museli jsme ji odmontovat a odvézt, protože jsme měli podezření, že toto dílo z nerezu chce kdosi ukrást, a snad odvézt do šrotu. Socha je nyní uložena na radnici a hledá se vhodný způsob její opravy. Poté chceme dílo umístit zpět,“ říká orlovská tisková mluvčí Nataša Cibulková. Jenže socha není jedinou škodou, kterou zřejmě méně inteligentní obyvatelé města v Orlím kaňonu provedli. Na místě už stačili vytrhat kameny u slunečních hodin, počmárat tamní maják a rozvaděče, zničit ceduli, která oznamovala, že park byl vybudován za přispění Evropské unie. „Navíc kdosi ukradl mosazné pítko, které už nepůjde nahradit. Někdo také ukradl a poničil část tamní zeleně. Vandalové dokonce rozházeli klády, které dětem i dospělým mají sloužit k sezení. Nenechavci kradou i velké a těžké balvany, jež tvoří koryto tamního potoka,“ lamentují dále orlovští úředníci, kteří mají Orlí kaňon na starost.

Co na to říká policie? „To místo je problémové od svého vzniku. Pořád se tam scházejí závadoví jedinci a my pak po jejich řádění neustále přijímáme trestní oznámení. Místo se samozřejmě snažíme ve spolupráci s orlovskými strážníky monitorovat. Nemůžeme tam ale vyčlenit stálé hlídky,“ říká policejní tisková mluvčí Zlatuše Vjačková. Policie nyní čeká, na kolik orlovská radnice ohodnotí zničenou sochu. Podle výše škody se rozhodne, zda věc posoudí jako trestný čin, nebo přestupek. Policie má k dispozici také otisky prstů toho, kdo sochu zničil.