„Psí hřiště pro psy menších plemen by mohla vzniknout v ulici F. S. Tůmy na prostranství za marketem Billa, další volný výběh se navrhuje u křižovatky ulic Zátiší a Slezská naproti čerpací stanice Shell, výběh, kde by mohly být i překážky a další vyžití pro psy větších plemen je pak plánován také v lesoparku,“ uvedla mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Samo město uznává, že dosavadní jedna plocha je pro orlovské psíky nedostačující. „Na nových plochách by psi mohli být pouštěni na volno, bez náhubku a vodítka, ale stále musí být pod dohledem a přímým vlivem svého průvodce,“ doplňuje orlovská mluvčí.

Nová místa se pak rozhodně nemají stát psími záchodky a majitelé zde budou muset po svých psech uklízet, v opačném případě může přijít i pokuta.

Venčení psů v pražské Stromovce 23. května.

Orlová ročně vynaloží přibližně dva miliony korun na odchyt a péči o toulavé psy nezodpovědných chovatelů. „Vybudování psího hřiště pro výcvik či agility může být signálem pro všechny poctivě platící vlastníky psů, že městu není jejich situace lhostejná a že si jejich zodpovědnosti váží,“ uvádí dále orlovská radnice.

Na poplatcích ze psů získá město každý rok získá přibližně 1,3 milionu korun, část z nich by tak mohla pokrýt i zmíněné plány. Jak vše dopadne v praxi se ale teprve ukáže, a to i na základě hlasování obyvatel města, kteří se mohou vyjádřit v anketě na webu a sociálních sítích Orlové.