Po koupališti „se zavřela voda“ před více cca 12 lety a od té doby v Orlové přemýšleli a vymýšleli, zda jej opravit, nebo definitivně zrušit. Nyní je jasno: na tomto místě vyroste volnočasová zóna vhodná ke sportovním aktivitám, kde nebudou chybět ani vodní prvky pro osvěžení v parném létě. Návrh budoucí podoby prostranství si můžete prohlédnout ve vizualizacích.

Od záměru pustit se do rekonstrukce areálu zchátralého koupaliště zastupitelé definitivně ustoupili v loňském roce a nyní se připravuje jeho demolici. „Kvůli havarijnímu stavu celého areálu jsme se rozhodli pro odstranění všech budov, včetně bývalé restaurace Golf a minigolfu,“ uvedla starostka Orlové Lenka Brzyszkowská.

Bankovky, peníze, ilustrační foto.
Jak je to možné? Žena z Karvinska čeká už osmý měsíc na důchod

Kromě demolice město připravuje postupnou přeměnu areálu na  veřejný prostor s volnočasovou odpočinkovou zónou. Nechalo zpracovat architektonickou studii využití areálu, která bude podkladem pro další přípravu projektové dokumentace. Budoucí podoba prostranství vychází z návrhu městského architekta Davida Kotka.

Demolice areálu

V současné době probíhá dokončení projektové dokumentace na demolici areálu. „Po získání všech potřebných stanovisek a povolení, podá Orlová žádost o dotaci,“ potvrdila vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská s tím, že projektová cena demolice je 66 milionů korun a začít by mohla příští rok za předpokladu, že se na ni městu podaří získat dotaci.

Areál  nyní navazuje na stávající sportoviště tvořené zimním stadionem, fotbalovými hřišti a tenisovými kurty. Nově zrekonstruovaný prostor doplní in-line dráha, pumptrack, což je uzavřený zvlněný okruh pro jízdu na kole, či koloběžce a přírodní lezecké centrum přirozeně naváže na zrekonstruovaný lesopark. Nebudou zde chybět odpočinkové zóny, páteřní pěší zóna s plochou pro variabilní využití, vše doplněné o vodní prvky a moderní mobiliář.

Policistům se podařilo najít ukradené auto. Foto: Policie ČR
Jako za Vacátka. Kriminalisté poznali rukopis muže z Karvinska. Ten ale "bručel"

„Věřím, že nový prostor potěší širokou veřejnost a každá věková skupina si zde najde to své. Snažili jsme se vše navrhnout tak, aby areál využili všichni obyvatelé města, tedy jak maminky s dětmi, tak naše mládež, ale také orlovští senioři, a to od jara do podzimu,“ dodala starostka Orlové.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Toto je TOP 5 základek Karvinska, kde žáci nejlépe zvládli přijímačky na střední

Zdroj: Deník/Kateřina Součková