Nový prostor pro dětské hry na sídlišti V. etapa vznikne na nevyužívané asfaltové ploše, která se nachází vedle školního hřiště a navíc je umístěna přímo uprostřed sídliště.

Na sídlišti Pátá etapa vznikne v roce 2024 nové dětské hřiště.Na sídlišti Pátá etapa vznikne v roce 2024 nové dětské hřiště.Zdroj: se svolením Sandry Štrejlové

Bude to v pořadí 35. hřiště ve městě a jeho herní prvky jsou určeny pro děti do 6 let. Zmizí současná asfaltová plocha, stavbaři provedou terénní úpravy a na povrch z lité pryže nainstalují dětské prvky.

Již nevyužité budovy v areálu uzavřeného dolu 9. květen ve Stonavě jdou k zemi. V budoucnu na jejich místě vyroste průmyslový a logisticky areál EQUS Park Stonava.
VIDEO: Důl 9. květen pomalu mizí. Nahradí ho nový logistický areál

„Nové dětské hřiště bude svým způsobem jedinečné. Jako první ve městě bude mít zbrusu nový herní prvek, který tu zatím není, a to trampolínu zapuštěnou do terénu. Na hřišti budou hned dvě. Rodiny s dětmi se mohou těšit na závěsné houpačky, balanční pružinovou desku a prolézací herní sestavu s klouzačkou,“ řekla starosta města Lenka Brzyszkowská.

Nejnovější prostor určený ke hrám ponese název Oranžové hřiště, protože se na jeho výstavbě finančně spolupodílí Nadace ČEZ.