Nového nákupního centra se možná už za pár měsíců dočkají obyvatelé Orlové. Vyrůst by mělo v místech na okraji města poblíž výpadovky na Ostravu a Rychvald, kde měla mimo jiné stát mediálně sledovaná mešita. Vedení města nyní jedná s několika investory, kteří mají o pozemky u restaurace Horník zájem. „Nákupní centrum nebo market se nám jeví jako nejlepší volba. Zatím ale jednáme s celkem pěti zájemci, jakákoli konkrétnější informace by byla spekulativní,“ říká orlovský místostarosta Radislav Mojžíšek.

Jeden z investorů má zájem zcela jiný. Rád by v místech vybudoval firmu zabývající se odpadovým hospodářstvím. Na místě by tak mohl vzniknout recyklační závod. Další zájemci patří mezi zástupce sítí obchodních řetězců. „Rada města zatím rozhodla, že všechny zájemce obešleme s výzvou, aby nám své záměry představili blíže,“ vysvětlil Mojžíšek.

Na zmiňovaných pozemcích by mohlo vyrůst nákupní středisko typu Kauflandu, ve hře je ovšem také klasický velký hypermarket. Hovoří se také o zájemci, který by tam rád vybudoval velkou prodejnu elektroniky a podobného zboží. Pozemky, na nichž by se mělo stavět, patří městu a to si je chce také do kolaudace ponechat ve vlastnictví. „Chceme mít kontrolu nad tím, co v místě vzniká. Po dokončení stavby bychom pozemky investorovi prodali,“ doplnil orlovský místostarosta.

Lidé z Orlové a blízkého okolí by tak měli k dispozici další nákupní centrum. Donedávna takováto možnost nakupování ve městě zcela scházela a Orlované museli za většími nákupy vyjíždět do okolních měst. Nyní už je situace lepší a poptávku částečně naplňuje hypermarket v centru města. Mnozí lidé ale stále poukazují na to, že nabídka není dostačující. „Pro značkové oblečení i mnohé další musíme stále jezdit jinam,“ tvrdili v nedávné městské anketě.