Lidé v orlovské oblasti Zimný důl se snad příští rok konečně dočkají tolik kýženého obchodu s potravinami, který ve čtvrti již hodně dlouhou dobu schází. Tamním obyvatelům tak nezbývá, než vyrážet i za těmi úplně běžnými nákupy do dalekého okolí. Trápení lidí možná skončí spolu s koncem základní školy Zimný důl. V budoucnu bývalou školní budovu hodlá město prodat.

„Jednou z našich podmínek prodeje je, aby zájemce provozoval právě obchod,“ řekl na posledním jednání zastupitelstva starosta města Jiří Michalík. A nyní je město možná opět o krok blíže ke splnění tohoto slibu. Podle informací Deníku se údajně o objekt již zajímá jistá firma. Ta má v plánu vybudovat tam mimo jiné právě potravinový obchod. Nic ovšem zatím není stoprocentně jisté. Nabídku musí zvážit rada města a rozhodovat pak budou i zastupitelé. Je tedy jasné, že rozhodnutí padne nejdříve příští rok. „Oblast podle nás město zanedbává a problémů je tam celá řada,“ upozornil na již zmíněném zastupitelstvu předseda Osadního výboru Lazy a Výhoda Roman Lapšanský.

„Mnozí lidé zvažují, že se z místa raději odstěhují, padly i názory, zda nebude lepší připojit se k Petřvaldu, který je například problémy s těžbou pro své obyvatele schopen řešit daleko lépe,“ upozornil Lapšanský. Ten pak zastupitelům přednesl ještě jednu prosbu obyvatel Výhody. V blízkosti rušené školy funguje sportovní hřiště. „Rádi bychom, aby hřiště zůstalo přístupné veřejnosti i po zrušení školy. Místním dětem by tak zůstalo místo ke hrám a sportování,“ řekl. „Pokud se jedná o toto, hřiště zachováno zůstane,“ slíbil starosta Michalík.