„Žiji tady už pěknou řádku let. V Zimném dole byly vždy jedna až dvě prodejny s potravinami nebo se smíšeným zbožím a teď nic. Jsem invalidní, chodím o berlích a nemít své dvě dcery, které mi zajistí nákupy, nevím, co bych si počal. Je mi líto starších usedlíků, kteří nemají tu možnost jako já a musí se s plnými taškami trmácet autobusem,“ prohlásil jeden z místních Zdeněk Návrat.

Martina Juřicová je se dvěma malými dětmi na mateřské dovolené a navíc bez auta. „Jakmile mi doma něco schází, musím se s nimi vypravit do nejbližší prodejny a cesta tam a zpátky mi trvá tři čtvrtě hodiny. Jak to bude v zimě, toho se už teď děsím,“ posteskla si Juřicová. V této oblasti navíc žije mnoho seniorů v domě s pečovatelskou službou. Snadná dostupnost prodejny s potravinami je pro ně proto důležitá. Už před rokem, poté, co zavřela obchod místní podnikatelka, lidé sepsali petici za zachování prodejny potravin. Jenže nedávno objekt, kam lidé chodili dlouhé roky nakupovat, v dražbě koupil podnikatel z Karviné.

Zda však plánuje v objektu provozovat obchod s potravinami, se zjistit nepodařilo. Co na to město? Místostarosta Radislav Mojžíšek tvrdí, že se situací v Zimném dole zabývala rada města. „Podnikatelský záměr nikomu ovlivňovat nemůžeme, ale budeme se situaci snažit řešit tak, že bychom malou prodejnu potravin mohli zřídit v základní škole v Zimném dole. Jsou tam prostory, které by se daly po určitých úpravách využít jako prodejna potravin a dalšího zboží,“ prohlásil Mojžíšek.