Zejména na zdejším oddělení ortopedie to nyní vře. Tamní zdravotníci s jmenováním nového primáře nesouhlasí, stejně tak i s jeho prvním úkolem, kterým je zajistit stěhování oddělení do karvinské části nemocnice.

„Jsme připraveni učinit určité kroky, někteří lékaři zvažují podání výpovědí,“ zněla v pondělí reakce zaměstnanců ortopedie na novou situaci.

„Nyní bude úkolem nového pana primáře přesvědčit své kolegy, že na prvním místě a nejdůležitější jsou pacienti a kvalitní zdravotnická péče,“ sdělil k tomu krajský zdravotní rada Martin Gebauer.

Ortopedie se jak známo bude stěhovat ze svého dosavadního orlovského působiště. Odvolaný primář Tomáš Knybel chtěl zajisti stěhování svého týmu do nemocnice v Havířově. Podle jeho vyjádření tam jsou lepší podmínky pro operativu. To by ale ohrozilo stabilitu Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Představitelé karvinské nemocnice ani představitelé kraje navíc nesouhlasí s výroky bývalého pana primáře, který podle nich dehonestoval karvinské operační podmínky. „Trvám na tom, že podmínky v Karviné odpovídají po všech stránkách požadavkům 21. století,“ řekl v pondělí krajský zdravotní rada.

Novým ředitelem Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj se v pondělí po poledni stal Ivo Žolnerčík. Jmenovala ho krajská rada. Také jeho čeká spousty práce. „Úkolem nového ředitele bude stabilizovat napjaté poměry, které v karvinské nemocnici a zejména na oddělení ortopedie panují,“ doplnil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Ivo Žolnerčík působil od roku 2005 třináct let ve Fakultní nemocnici Ostrava jako náměstek ředitele. Do funkce ředitele Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj nastoupí v úterý.

Deník situaci stále sleduje a bude přinášet aktuální informace.