Budova A (mezi poštou a Priorem, pozn. red.) bude přitom kompletní, se čtyřmi podlažími. Do zastupitelstva šly přitom jiné návrhy. První počítal s prázdným náměstím bez domů a ten druhý s budovou A, ale pouze s jedním podlažím. Tento návrh se nicméně nelíbil několika zastupitelům.

„Jen vydlážděním bez budov by náměstí ztratilo několik přirozených funkcí, které má plnit, a s jedním domem omezeným jen na přízemí by to byla architektonicky jen taková strážní budka mezi většími objekty," poznamenal Radislav Mojžíšek (SNK-ED), který navrhl odložení projednání bodu s tím, že se bude jednat se soukromými subjekty.

Nebyl sám, odklad, případně svolání mimořádného zastupitelstva navrhli i další zastupitelé.

Další prodlení nicméně odmítl místostarosta Martin Sliwka (ODS).

„Pokud to budeme opět odkládat a bavit se další měsíce, co má být, tak se nikam nepohneme. Nyní máme nějaké peníze na ministerstvu, ale v rámci politických změn se může stát, že ty prostředky tam nebudou jenom proto, že jsme se nedohodli včas," konstatoval místostarosta.

Ten přišel se třetím návrhem s kompletním vybudováním budovy A. S tím se ztotožnila i většina zastupitelů.

„Chceme slušné a důstojné náměstí se vším všudy. Jsme tedy pro variantu s jedním domem, ale nikoliv v té malé verzi, ale v plném rozsahu. Aby ladil s městským úřadem," prozradil stanovisko komunistů Ladislav Bernatík.

Právě varianta s kompletní budovou A bude mít podle Martina Sliwky oproti osekané verzi několik výhod. Kromě toho, že byty, které budou v druhém až čtvrtém podlaží, bude možno pronajímat, případně později celý objekt prodat, se bude moci začít rychleji s rekonstrukcí.

„Nebude totiž potřeba přepracovat projekt, ale v podstatě s ním budeme moci jít okamžitě na ministerstvo," zdůraznil Martin Sliwka.

Rozhodnutí zastupitelů přivítali i obyvatelé města.

„Byl už nejvyšší čas, že se rozhodlo, to náměstí je pro Orlovou ostudou," řekl Jiří Toman. Ten přivítal i to, že bude stát na náměstí polyfunkční dům.

„Myslím, že je to dobře. Alespoň se oddělí ten ruch od Masarykovy třídy," dodal obyvatel města.