Projekt nazvaný Už se nebojím, určený žákyním 8. a 9. tříd, odstartoval v Základní škole K. Dvořáčka, kde již děvčata absolvovala několik hodin. „Dohromady budou mít čtyři hodiny, ve kterých se jim budeme snažit ukázat a naučit je prvky sebeobrany, aby se dokázala ubránit útokům, které jim v ulicích měst hrozí nejčastěji. Zejména jde o to, aby děvčata vůbec věděla, jak se dá reagovat, a aby měla povědomí o tom, co dělat, když…," vysvětlil hlavní trenér H. P. Martial Gym Jan Paldus.

Postupem času se trenér a jeho instruktoři přesunou i do dalších orlovských škol. „Počítáme, že projekt poběží zhruba do poloviny prosince," dodal šéftrenér s tím, že když budou děvčata pozorně vnímat a dělat, co se po nich chce, mají velkou šanci ubránit se případnému útoku. Děvčata ze Základní školy K. Dvořáčka jsou podle něj šikovná a jde jim to dobře. „Je to skvělé a určitě to má smysl, protože po Orlové v dnešní době běhá hodně divných lidí, kteří nás můžou přepadnout, takže dobře, že jsme se naučily, jak se takovým agresorům bránit," svěřila se deváťačka Hanka Borošová.

Také jejím spolužačkám Tereze Vránové a Kateřině Bolusové se hodina moc líbila. „Trenér a instruktoři jsou skvělí, akorát to někdy trošku bolí, ale tak to má být, protože to tu případnou situaci přibližuje realitě," myslí si Tereza. A chvat, který děvčatům nejvíce utkvěl v paměti? „Určitě bouchnutí do koulí," prohlásila Katka.