„Naděje žije,“ sdělil cestou z Prahy orlovský starosta Miroslav Chlubna.

„Čekají nás další jednánís krajem a je možné, že se nakonec podaří domluvit, že by v Orlové nezůstala jen lůžka následné péče a LDN, ale také alespoň několik lůžek akutních,“ uvedl orlovský starosta s tím, že ve hře je stále i možnost , že nemocnici by v případě krachu dalších jednání převzalo od kraje město.

„Tady budeme muset kraji doložit příslib, že s takovým novým subjektem uzavřou smlouvy i pojišťovny,“ řekl dále Miroslav Chlubna. Dodal, že by preferoval dohodu ponechat nemocnici v dikci kraje a dohodnout se na výše uvedeném kompromisu.

Další jednání s Orlovskými potvrdil i hejtman kraje Ivo Vondrák.

V tomto domě došlo k dvojnásobné vraždě.
Policie vyšetřuje okolnosti pondělní dvojnásobné vraždy v Havířově

„Věřím, že se nám přece jenom podaří navázat konstruktivní dialog a oprostit se od emocí,“ řekl mimo jiné a dále pak okomentoval celkovou restrukturalizaci krajských nemocnic, z nichž největší změny se týkají právě nemocnice v Orlové.

„Nemocnice měly dlouhodobě neobsazená lůžka a naopak některé ambulantní služby chyběly. Dále potřebujeme posílit péči o seniory. Stejně jako celou republiku trápí náš kraj nedostatek zdravotnických pracovníků. Některé nemocnice se potýkají s finančními problémy.

Změny jsou nevyhnutelné. Na základě podrobných analýz a po pečlivém zvažování jsme navrhli změny ve všech krajem zřizovaných nemocnicích. Optimalizace zdravotní péče v Moravskoslezském kraji má situaci ve zdravotnictví pomoci řešit. Proto si za rozhodnutím zastupitelstva stojíme,“ uzavřel hejtman.

Ilustrační foto.
Někteří orlovští zdravotníci podávají výpovědi, chystá se i výprava
Prvňáci se představují: ZŠ Albrechtice + ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím