Podle neoficiálních informací Deníku má jít údajně o většinu týmu. Každopádně, novým primářem ortopedie je Martin Holinka, kterého nyní nečeká jednoduchá práce.

„Ano, situace na oddělení je nyní poměrně vypjatá. Osobně chci ale vše řešit v pokud možno vstřícné atmosféře. O počtu výpovědí v tuto chvíli ještě nemám oficiální informace,“ uvedl v úterý odpoledne pro Deník nový primář ortopedie Martin Holinka, jehož úkol stanovený krajem, tedy zřizovatelem Nemocnice s poliklinikou (NsP) Karviná-Ráj, pod kterou spadá i nemocnice v Orlové, je jasný. 

Primář ortopedie v orlovské nemocnici Martin Holinka.Dovést zdárně do cíle stěhování oddělení ortopedie z Orlové do prostor karvinského špitálu. „Zároveň musíme stále myslet na to, že i přes nelehkou situaci musí být stále na hlavním místě pacienti,“ říká dále nový primář ortopedie. A jeho názor na podmínky karvinské nemocnice a tamní sály?

„Jsou to standardní operační sály schválené hygienou,“ podotkl Martin Holinka.

Otázkou nyní zůstává, kolik zdravotníků z orlovské ortopedie vlastně do Karviné případně přejde a kolik jich nemocnici opustí. Právě stěhování do Karviné a spor o tamní operační sály je zde hlavní kámen úrazu a důvodem, proč je situace tak vypjatá. Předchůdce Martina Holinky Tomáš Knybel i jeho kolegové stěhování do Karviné odmítali.

Vybrali si prostory špitálu v Havířově, protože tamní operační sály jsou podle jejich vyjádření na lepší úrovni. Právě dehonestace sálů v Karviné měla být hlavním důvodem, proč byl Tomáš Knybel ze své funkce krajem odvolán. S jeho názorem také nesouhlasili mnozí karvinští primáři a lékaři, kteří to brali jako útok na pověst NsP Karviná-Ráj.