Účastníci mše se mohou těšit na guláš a čaj a stejně tak další občerstvení, které k takové událostí patří. K dispozici bude letos poprvé laserová střelnice pro dospělé i děti. Teď už jenom aby vyšlo počasí a všichni budou spokojení jako u předchozích ročníků,“ uvedl předseda MS Stonávka Vojtěch Feber.

Mši svatou nebudou doprovázet zvuky varhan, ale na lesní rohy soubor Trubačů OMS Přerov, který vystupuje nepřetržitě více než čtvrt století. Hudební těleso předvede kromě loveckých signálu a hlaholů také ukázky staré české lovecké hudby.

Rychvaldské rybí slavnosti, 8. října 2022, Rychvald.
OBRAZEM: V centru Rychvaldu to žilo - ryby, pouťové atrakce i laserová show

Během bohoslužby bude k vidění i prapor MS Stonávka, který jeho členové nechali vyrobit v roce 2015. Zástavu na jedné straně zdobí nápis „Svatý Huberte, oroduj za nás“, na druhé zvolání „Myslivosti zdar!“ „Budeme velmi rádi, pokud se na mši svaté kromě našeho objeví i prapory dalších spolků,“ říká Vojtěch Feber s tím, že po mši svaté je na programu setkání účastníků mše, členů MS Stonávka a ostatních organizací ČMMJ.

Počátky organizované myslivosti v této oblasti sahají do období druhé světové války, kdy byla ustanovena „Lidová myslivecká společnost“. Činnost této organizace byla rozhodnutím okresních úřadů zastavena. Pokračovatelem se stalo Myslivecké sdružení Stonava, které se v roce 1975 spojilo se spolkem Karviná 2 -Doly.