„Verunka má takových kostýmů dvanáct a vykoupili jsme kvůli tomu snad všechen molitan v Hlučíně,“ tvrdila maminka z Kozmic doprovázející na akci, která se konala v sobotu 18. března v Sadech M. Horákové, čtrnáctiletou dcerku. Ta představovala „Červenou pandu“, byť svůj huňatý převlek měla laděn do modra a muselo v něm být horko.

„Každý představuje svou oblíbenou postavu, ať pohádkovou nebo herní nebo z japonského kresleného anime,“ vysvětlovala Razor z dobrodružné herní série Genshin Impact. Patřila i mezi svolavatele Ostrameetingu, jež setkání svolávali na sociálních sítích a pozvali na ně všechny podobné nadšence.

Karolína Oháňková jako Černý templář z Warhammeru, Fantastická Ostrava, Ostrava, 25. 6. 2022
Fantasy sraz v Ostravě: Kdo byl Černý templář z Warhammeru? Nešel přehlédnout

Za městským domem kultury se tak objevovaly postavičky, z nichž obyčejným kolemjdoucím mohly vypadnout oči z důlků. „Co to tady je?“ divili se babička s dědou na špacíru s kočárkem s vnoučetem. A už vytahovali mobily, aby si zvěčnili například chlupáče s asi půl druhého metru dlouhým barevným ohonem.

„Jmenuje se to cosplay, je to složené z anglických výrazů costume a play, takže česky kostýmová hra,“ prozrazovali pořadatelé. Měli i vlastní ochranku, aby se mezi dětmi a mládeží neobjevili lidé se sklonem k drogám, alkoholu či krádežím. Security byla ostatně po zuby ozbrojená, nicméně jen maketami.

Art & Life - Festival v ulicích v městské části Poruba, 24. června 2022 v Ostravě.
OBRAZEM: V Ostravě odstartoval Festival v ulicích, nabitý program trvá do neděle

„Třinec, Praha, Tábor,“ popisovaly bytosti, odkud do Ostravy vážily cestu. Ostrameeting, jak organizátoři uváděli, patří k velkým akcím tohoto druhu v tuzemsku a březnový sraz v Sadech M. Horákové byl prvním oficiálním v letošním roce.