Připojení do skupiny určené všem těm, kteří mají v rodině, práci nebo ve svém blízkém okruhu člověka ohroženého závislostí, je možné i v jejím průběhu. První setkání začíná v poradně na Havlíčkově nábřeží 21 v 16 hodin, jejich frekvence bude měsíční.

V říjnu se připravuje otevření podpůrné skupiny skupiny pro hráče, tedy osoby ohrožené hazardem mající problém s hraním hazardních her a kurzovním sázením. První setkání se uskuteční 7. října.

Poradnu Modrý kříž provozuje nestátní nezisková organizace Modrý kříž, během deseti let fungování poradnu navštívilo více než 1600 klientů, ať už přímo uživatelů návykových látek nebo jejich rodinných příslušníků. V rámci Moravskoslezského kraje organizace vybudovala a provozuje ještě poradny v Karviné, Českém Těšíně, Frýdku-Místku a Orlové.

Převážná většina klientů má problém s nadměrným užíváním alkoholu, přicházejí ale také lidé závislí na lécích, drogách, hazardních hrách či sportovním sázení. Doba a četnost docházení se různí. Rodinným příslušníkům a osobám blízkým většinou stačí jedno setkání, s některými trvá spolupráce až dva roky. Klienti mají zaručenou anonymitu, profesionalitu a individuální přístup, na řešení svojí situace se však musí aktivně podílet.