Skupina, kterou tvoří tanečnice všech generací, je přitom čistě amatérská. Jak říká jedna ze zakladatelek souboru Andrea Gryczová, všechny zdejší ženy jsou „holky" z lidu.

„Jsme vlastně úplné amatérky. Najdete mezi námi logopedku, učitelku, zdravotní sestru a třeba i krupiérku," vysvětluje Gryczová s tím, že prvním signálem k založení Femme Fatale byla především chuť si zatančit.

„Doprovázela jsem dceru na soutěže, kde se postupně objevovaly i skupiny tančících rodičů či seniorů. Moc mě to zaujalo. V našem okolí žádný podobný klub neexistoval, proto jsme se do toho před třemi lety pustily na vlastní pěst. Tancování pro nás byla hlavně radost, že bychom se jednou mohly stát vicemistryněmi Česka či světa byl jen sen," říká Gryczová.

Nezapomene dodat, že dnes je příjemnou částí pravidelných tréninků i následné posezení celé party v oblíbené hospůdce.

Samotné mistrovství, jehož finále proběhlo na konci května v Praze, přitom podle ní bylo pro karvinské tanečnice vrcholem sezóny.

Havířovští Havrani pomohli s pořádáním dětského dne v Dětském domově Sluníčko. Některé děti svezli na svých strojích.
OBRAZEM: Děti se projely městem s motorkáři

JEDNOTKA ZBĚSILÉHO NASAZENÍ

„Musely jsme se probojovat přes řadu postupových kol. Nervozita byla obrovská, ale všechna vystoupení jsme si užívaly. Naši finálovou formaci jsme samozřejmě s nadsázkou pojmenovaly Jednotka zběsilého nasazení, protože v našem věku je zběsilé nasazení spíše vtipné, než cokoli jiného," směje se zakladatelka.

HLEDAJÍ SE PÁNI TANEČNÍCI

Skupinu Femme Fatale tvoří ženy z Karviné i z okolních měst a obcí, samotný počet členů se však neustále mění. „Některé tanečnice nám otěhotní, jiné už nemohou skloubit práci s tréninky. Každým rokem se proto snažíme oslovit nové tváře. Popravdě moc rády bychom mezi sebou uvítaly i nějaké pány tanečníky, což se nám zatím nedaří," vysvětluje s úsměvem Gryczová.

Oprava parkoviště na sídlišti Hranice poblíž ulice Einsteinova a jídelny ZŠ Mendelova.
Na sídlišti se opravuje silnice a parkoviště

„V letošním roce s námi tančí 20 žen ve věku od 27 do 56 let. Je pravda, že se některé choreografické prvky musí přizpůsobit věku a schopnostem tanečnic přece jen na výskoky či šílené gymnastické prvky si už netroufnou, každý rok se však ženy snaží podstoupit nějaký taneční workshop, díky kterému se naučí zase nové věci," dodává jedna z trenérek s tím, že momentálně se soubor připravuje na listopadové Mistrovství světa, kde se pokusí obhájit loňský titul.

Pavla Krůčková