Ulice leží v nepříliš bezpečné části města, v Porubě, která je proslulá bující drobnou kriminalitou. Tamní obyvatelé žádají o nové osvětlení již od roku 2005. „Jednalo by se maximálně o dva až tři kusy osvětlovacích těles včetně sloupů. Ulice Záchranářů slouží nejen nám, ale i dalším, kteří touto ulicí denně procházejí. V nedalekém okolí se nachází stále více takzvaných nepřizpůsobivých občanů. Cítíme se více ohroženi. Krade se tady i vniká na soukromé pozemky,“ vysvětlil jeden z iniciátorů žádostí Jiří Černek. Zdůraznil, že většina obyvatel okolí je již vyššího věku a bezpečnost je tak pro ně velmi důležitá. První žádost odešla na radnici v červnu roku 2005.

Akce pak byla zařazena do rozpočtu na příští rok. Jenže. „V roce 2006 jsme se dozvěděli, že byla pro nedostatek financí z rozpočtu vyřazena,“ říká Černek. O rok později se situace opakovala. Návrh je zařazen do rozpočtu na rok 2007. „Už v lednu jsem se ale dozvěděl, že jsme dopadli stejně. Přesto doufáme, že se snad jednou dočkáme,“ doplňují lidé z okolí.

Čtvrť patří ve městě stále k poměrně nebezpečným místům. Vedení radnice přitom tvrdí, že chce tamním obyvatelům vyjít maximálně vstříc. „Uděláme vše pro to, aby se tam lidé mohli cítit bezpečně,“ vzkazoval před časem starosta Jiří Michalík. Už v srpnu by se situace v Porubě mohla zlepšit. Měla by tam být zřízena služebna městské police. A žadatelům o osvětlení nezbývá, než dále čekat. Jejich žádost je nyní v rozpočtu pro rok 2008. Dočkají se? To dnes nikdo neví.