Počet aut na osobu stále roste a zřejmě se bude stále navyšovat. Při výstavbě města před padesáti lety se s tímto však nepočítalo.

V sobotu 28. dubna mohli havířovští občané na Dni s Deníkem položit otázku primátoru Františku Chobotovi. Jednoho z občanů konkrétně trápilo špatné a nedostatečné parkování před Úřadem práce, a proto se zeptal, jak chce město vyřešit tamní zúžený prostor a málo parkovacích míst. Na tuto otázku primátor Chobot odpověděl následovně. „Platí pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív parkuje. Tak jako já, když přijedu domů před svůj barák.“ Primátor nicméně přislíbil, že se hned v nejbližší možné době pojede před Úřad práce podívat a zhodnotí tamní situaci. Jedná se jen o jedno z kritických míst.

V minulosti bylo v tomto objektu školské zařízení, a tudíž se nepočítalo, že v budoucnu bude potřeba mnohem větší prostor pro parkování. Prostor kolem budovy moc neumožňuje navýšení parkovacích míst, pomohla by snad nulová nezaměstnanost. Magistrát si však uvědomuje vážnost situace v celém městě a bude se snažit najít vhodné řešení a místa navýšit. „Nové prostory k parkování vznikají již na Šumbarku a také využijeme parkování v jednosměrném provoze,“ dodal Chobot.