Řidiči na českotěšínském sídlišti Svibice bojují s nedostatkem místa k parkování. Na denním pořádku jsou tu ulomená zpětná zrcátka, poškrábané dveře, ale i rozbitá okna u aut nebo vykradené vozy. Jak tento problém řešit? Ze studie, kterou nechal Městský úřad v Českém Těšíně zpracovat, je jako jedinou možností výstavba vícepodlažního betonového parkoviště. „Sídliště Svibice je špatně naprojektované zvlášť v oblasti parkování, dopravní obslužnosti i infrastruktury.

Projektanti nenechali mezi domy volné plochy, kde by se v budoucnu mohla rozšiřovat dopravní infrastruktura,” řekla mluvčí města Dorota Havlíková. Ačkoli se situace s parkováním na tomto sídliště v poslední době o něco zlepšila (zvýšil se počet parkovacích míst rozšířením stávajících komunikací a změnou způsobu odstavení aut – pozn. aut. ), stále to nestačí.

„My ale odmítáme stavět parkoviště na trávnících a změnit sídliště na betonovou džungli,” říká Havlíková Jako asi jediné možné uspokojivé řešení situace se jeví vícepodlažní betonové parkoviště pro automobily, které by v budoucnu mohlo vyrůst místo stávajícího parkoviště ve Slovenské ulici. „To je ovšem prozatím pouze v rovině možných plánů. Z průzkumu nám vyplynulo, že pro mnoho majitelů aut, kteří bydlí v centrální části Svibice, to ale není přijatelné řešení. Nejsou ochotni za parkování platit,” řekla Havlíková.

Podle řidiče Romana Kučery by to bylo dobré řešení a on by to uvítal. „Bydlím ve Slovenské ulici, takže proč ne. Ale kdybych musel jezdit parkovat na spodní sídliště, to bych zřejmě nevyužíval. Musím mít auto po ruce,” uvedl Kučera. „Parkování na krytém a placeném parkovišti je pro mne nezajímavé, nechci totiž platit za parkování, mám jen formana, nechávám ho u silnice,” řekl René Morcinek se Svibice.