Jak už Havířovsko informovalo dříve, u vjezdu na Centrální parkoviště nechalo město umístit dodatkovou tabulku se zákazem parkování vozidel nabízených kprodeji. Chce se tím bránit vytváření lidového a bezplatného autobazaru vcentru města. Nabízená vozidla blokují místa ostatním motoristům.

Řidiče, kteří se přihlásí ktomu, že auta nabízená kprodeji tam zaparkovali oni, se snaží pokutovat strážníci městské policie. Lidé však soblibou využívají výmluvu, že sautem na místo přijel jejich příbuzný, kterého nechtějí a ani nemusí prozradit. Tím se vyhnou postihu.

Trestu by se vyhnuli patrně i vpřípadě, kdy by zvolili jinou formu nabízení prodeje. „Na skle přece může být jen lístek stelefonním číslem a nějakým technickým údajem. Každému snad dojde, že by to auto mohlo být vtakovém případě kprodeji. Nebo tam napíše nějaký šalamounský text a strážníci už proti němu nebudou mít žádnou páku,“ řekl jeden havířovský motorista.

Několik motoristů však strážníci přece jen pokutovali a další, kteří spřestupkem nesouhlasili, oznámili křešení na magistrát. Úředníci ovšem nedovedou potvrdit, zda nad provinilci vynesli trest. „Přestupků řešíme několik tisíc. Nemůžeme si pamatovat výsledky všech případů. Pokud však porušili zákaz vyplývající zdopravní značky, určitě byli uznáni vinnými,“ řekla vedoucí odboru vnitřních věcí Leona Večeřová.

Motoristé se šance na bezplatné nabízení svých vozidel nevzdávají. Většina si našla jiná parkoviště, rovněž vblízkosti frekventovaných chodníků. Před několika dny se však na krátkou dobu objevila dvě vozidla opět na Centrálním parkovišti.