Karvinskou akci Plave celé město ozdobil svou účastí jeden z nejúspěšnějších skokanů na lyžích naší historie, Jiří Parma. „Na podobné akce moc nejezdím. Pozvali mne ale, a já to přijal rád,“ sdělil skromně vypadající muž. „Podobné akce mohou ukázat sport velkému množství dětí a to je myslím jenom dobře. Některé rodiny třeba na to, že by své dítě vedly ke sportování, jinak ani nepřemýšlí, protože je to také finančně náročný koníček,“ doplnil Jíří Parma.

On sám moc dobře ví, jak chutná sportovní dřina a odříkání. Stejně tak ale poznal i krásnou tvář sportu, úspěch. Sport se Jiří Parma snaží propagovat i tím, že je členem českého Klubu olympioniků. Právě s klubem občas pořádají akce, jak sportování propagovat veřejnosti. Občas si skokanská legenda odskočí také k můstkům, to když jej někdy delegují jako technického rozhodčího. Nejvíce času mu ale zabírá obchod.

„Věnuji se práci ve firmě, která se zabývá vysokoohřevnými a vysoce ekologickými kotli. Právě ta ekologická stránka mne na tom baví a jsem tomu rád,“ říká ke své současnosti Jíří Parma, jehož medaile mohli v Karviné obdivovat všichni amatérští plavci, kteří se zapojili do středečního klání.