Tvrdí to alespoň starosta Albrechtic Vladislav Šipula. Skupinka pubescentů má podle něj za poslední měsíc v obci na svědomí více zničených věcí. „Během prázdnin nám lidé z obce nahlásili, že parta nezletilců jezdí na kolech a převrhují popelnice. Také zničili oplocení dětského hřiště, nebo si udělali ohniště na fotbalovém hřišti, kde je umělý trávník,“ řekl starosta Vladislav Šipula. Mladíci se očividně nudí a z toho důvodu vytrhali zhruba na jednom kilometru patníky.

„Je tomu asi jen 14 dní, kdy je tam silničáři dali. Nyní na celém kilometru po obou stranách jsou skoro všechny sloupky vyvrácené a poházené v příkopě a na poli,“ dodal Šipula. Výlupci asi spoléhají na to, že v obci jsou jen tři strážníci, před kterými se jim daří zatím utíkat. „Je to problém, jelikož nemáme víc policistů. Výtržníky je třeba chytit přímo při činu, a proto žádáme jednak rodiče, aby byli více všímaví, co jejich dítě dělá, ale také občany, aby nebyli lhostejní, a pokud si něčeho všimnou, přišli to nahlásit nám na úřad, nebo strážníkům,“ doplnil starosta.

Cedule označující název autobusové zastávky ve dvou jazycích už je zase v pořádku a radní věří, že se tento incident nebude opakovat. „Můžeme jen doufat, že už se to nestane. Jsme naprosto přesvědčeni, že se nejednalo o jakýkoliv projev nesnášenlivosti. Nikdy jsme neměli nejmenší problém se soužitím českých a polských obyvatel,“ vysvětlil starosta.