Odpověď sice není tak těžké od zástupců města, v jehož majetku jsou ulice na sídlištích, dostat, řidiče ale příliš neuspokojí: nejsou příliš konkrétní, takže se člověk nedozví, kde se opravy plánují. Navíc: peněz na tyto opravy rozhodně není nazbyt.

„Opravujeme plánovaně ucelené úseky, ale pochopitelně taky to, co hoří. Dnes soutěžíme většinu těch plánovaných prací a opravovat se tedy bude, až bude jasné, kdo to bude dělat," říká mluvčí Karviné Šárka Swiderová s tím, že na opravy je letos vyčleněno 20 milionů korun.

„Raději opravujeme komplexně, ne vždy finance stačí na více úseků za rok. Pak zohledňujeme lokalitu, stav komunikace a frekvenci pohybu chodců nebo vozidel," vysvětlila Swiderová. Ani v Havířově se letos s plošnými opravami nepočítá. Důvod? Nedostatek peněz. „Odbor komunálních služeb disponuje z rozpočtu statutárního města Havířova na opravu a údržbu místních komunikací finančními prostředky pro letošní rok 7,54 miliony korun na opravu vozovek a necelými čtyři a půl miliony na opravu chodníků," řekla mluvčí havířovské radnice Eva Wojnarová. Momentálně se opravuje Orlovská ulice. To je ale investice kraje.

Podobné je to v Českém Těšíně. „Na opravy výtluků a děr v našich silnicích máme letos vyčleněno v rozpočtu 1,6 milionu korun. Je to předběžné číslo, které se může navýšit. V souvislosti s opravami žádné zásadní uzavírky plánovány nejsou mimo uzavírky spojené s modernizací železniční tratě," prozradila mluvčí Dorota Havlíková.

Výjimkou je Orlová, kde chtějí letos opravit rekordní počet silnic. Dají za to skoro 20 milionů korun. Jen pro zajímavost: ulice Přespolní, Údolní, K Rybníku, V Zimném dole, K Holotovci, Pěší, Zátiší, Březová. „Připravuje se také oprava dalších příjezdových komunikací ke garážím v ulici Rydultowská a opravu části komunikace v ulici Na Olmovci," řekla mluvčí města Nataša Cibulková.