Podstoupily už všechna možná vyšetření, ale nikdo jim ještě neřekl „proč?" „Odmalička je vozíme pouze v kočárcích a musí poctivě cvičit. Cesta ke splnění jejich i našeho ale snu tak není jednoduchá," řekl otec dívek Michal Wijacki.

Holčičky potřebují absolvovat intenzivní rehabilitační léčbu ve speciálním stabilizačním oblečku. Ta je však velmi drahá a je nutné, aby se jí dívky podstoupily několikrát ročně. „Bohužel ji nehradí žádná zdravotní pojišťovna. Nejlevnější samoplátecký program jedné firmy z Klimkovic při využití příspěvkové léčby stojí na čtyři týdny 47 200 korun pro jedno dítě a objednává se na něj několik měsíců dopředu. Tolik peněz ale nemáme," říká otec dívek.

Rozhodl se proto obrátit na veřejnost a v jeho snažení ho podpořil i zaměstnavatel, který nechal v rámci projektu Zaměstnanecké rady umístit u hlavní brány do areálu nošovické automobilky kasičku na podporu Karolínky a Miriamky Wijackých. Bude tam až do konce listopadu. Vybrané peníze budou zaslány na účet Život dětem o.p.s. pro Kajku a Mimi. „Zájemci nám mohou pomoci také sběrem plastových víček, která budou následně zrecyklována v Českém Těšíně," uvedl Michal Wijacki.

Firma, která víčka zpracovává, platí za 1 kilogram netříděných víček 3 až 4 koruny a tříděná vykupuje za 6 korun. „Penízky, které za ekologickou likvidaci získáme, použijeme na léčbu. Víčka lze nosit do KSVČ Juventus, které poskytlo prostory pro jejich uskladnění," dodává Michal Wijaci.