Kromě běžného chodu města poputují peníze do investic a bydlení, a to konkrétně 172 milionů korun. Rozpočet počítá také s rezervou 11 milionů korun pro spoluúčast města u úspěšných dotačních akcí a s rezervou 20 milionů korun na případný odkup soukromých ubytoven.

„Z velkých investičních akcí plánujeme hromadné zateplování nižších městských panelových domů. S opravami za 10 milionů korun počítáme také v městské nemocnici. Dotknou se ošetřovatelského oddělení, které dostane nové výtahy a proměny se dočkají také některé pokoje pro pacienty," uvedl starosta Bohumína Petr Vícha s tím, že většinu nákladů 8 milionů korun pomůže městu uhradit dotace z Ministerstva zdravotnictví.

Investovat bude město i do budování nových chodníků a komunikací. Například v Záblatí v Sokolské ulici je v plánu výstavba chodníku, rozšíření ulice Na Pískách a také vybudování sítí pro výstavbu nových rodinných domů v Anenské ulici. Zároveň se zrealizují další dvě etapy revitalizace sídliště Jateční, Okružní a Čs. armády v centru Bohumína, kde vznikne nové parkoviště pro téměř 80 automobilů. Další nemalé peníze investuje Bohumín také do kanalizace v několika tamních částech.