Potvrdilo se svědectví lidí ze Životic, kteří myslivcům popsali, že se v okolí pohybuje německý ovčák v doprovodu menšího psa. Nejdříve myslivci ve středu našli v ovocnářských sadech deset kusů srnčí zvěře, ve čtvrtek našli další dva kusy na těrlické straně sadů a v pátek další dva na havířovské straně.

Fena německého ovčáka, která v sadech zabíjela srny. Na snímku je po uspání při odchytu.„Kolega mě informoval ráno o nalezení dalších dvou kusů. Šlo o srnce a mladé srnče. Stejně jako v dalších případech je pes naháněl v sadu, strhl za krk a usmrtil," řekl předseda okresního a havířovského mysliveckého sdružení Václav Přeček.

Myslivci přivolali do Životic strážníky, a protože se pes stále pohyboval v areálu sadu, byli na místo povoláni také zaměstnanci havířovského útulku. Odchytové službě se podařilo psa uspat a převézt do útulku. Jde o fenu, která neměla obojek, známku ani čip. Umístěna bude v karanténě.

Vzhledem k výši způsobené škody, která může převýšit 200 tisíc korun, se policie snaží zjistit majitele psa.

"Škoda je skutečně vysoká. Vesměs šlo o mladé kusy v produktivním věku. My sami srnčí při honech téměř nelovíme, spíše jen výjimečně. Mnoho kusů skončí pod koly aut a teď nám jich tolik najednou zadávil pes," vysvětlil Přeček. 

Čtěte také původní článek: Zdivočelí psi zabili myslivcům několik kusů srnčí zvěře