Město za finanční podpory státu dokončuje stavbu víceúčelového sportovního areálu za 42 milionů korun, který nemají ani daleko větší města v okolí. „Sport se neustále rozvíjí, a proto chceme nabídnout dětem, mládeži, ale i dalším věkovým kategoriím místo, kde mohou aktivně trávit svůj volný čas,“ prozradil starosta Petř valdu Václav Holeček.

Sportoviště v Petřvaldě-Březinách se skládá z několika celků: venkovních sportovních ploch, kryté haly a správní budovy. K dispozici budou čtyři tenisové kurty, venkovní dětské hřiště, pro mládež atraktivní scate park, funny hřiště s mantinely na volejbal, košíkovou, vybíjenou a nohejbal. V kryté hale bude možné hrát tenis s tím, že plochu lze využít i pro sálovou kopanou. Ve správní budově bude připraveno pro sportovní nadšence moderní sociální zázemí, šatny, ale také klubovna, místnost s prodejem občerstvení a malý cvičební sál.

Všechny tyto prostory budou veřejnosti přístupné v určitém časovém režimu. „Informace o tomto novém projektu připravujeme pro občany na webových stránkách města, zatím se s dotazy mohou obracet přímo na Městský úřad v Petřvaldě,“ dodal starosta. Výstavba 1. etapy proběhla v loňském roce a 2. etapa začala letos na jaře a v lednu 2008 bude zahájen provoz kryté haly. Definitivní dokončení stavby včetně okolních úprav je naplánováno na duben příštího roku.