Letošní sezona na březích této oblíbené vodní nádrže bude podobná jako loni, plány zatraktivnit břehy a okolí jezera zůstávají. Loni se ani na březích nic budovat nemohlo, neboť se tam ještě prováděly terénní úpravy.

„Město zadalo ke zpracování studii, která nám naznačí, jak by se daly břehy Karvinského moře zatraktivnit a využít pro rekreační účely. Samozřejmě počítáme, že tam vybudujeme písčitou pláž, ale to nejde jen tak. Pozemek není města, máme ho v pronájmu a v této věci se zástupci společnosti Asental, jíž pozemky patří, jednáme,“ řekl náměstek karvinského primátora Andrzej Bizoń.

Zástupci Asentalu Deníku potvrdili, že schůzka na karvinské radnici přímo s primátorem města je naplánovaná ještě do prázdnin.

Letošní koupací sezona u Karvinského moře bude tedy vypadat stejně jako loni, kdy tam technické služby přistavily kontejnery na odpadky a nechaly instalovat mobilní WC. Pravidelně také sečou trávu na březích, kde se lidé sluní. „Letos bude vše ve stejném režimu,“ uvedl Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná, kterou město pověřilo, aby se starala o údržbu pozemků na břehu nádrže.

Od loňska se u Karvinského moře hlídá i kvalita vody a informace o jejím stavu jsou zveřejňovány na tabuli nainstalované u břehu. Při diskuzích o budoucím zatraktivnění lokality se mluvilo také o stezce pro cyklisty a bruslaře.