V projektu rekonstrukce bývalé ubytovny Kosmos v městské části Mizerov došlo ke změnám. Všechny tři věže objektu přijdou o pět pater. Důvodem je úspora nákladů na rekonstrukci a také snaha nabídnout lidem moderní a preferované bydlení v nižších domech.

„Ke snížení věží bývalé ubytovny Kosmos o pět pater jsme se rozhodli z několika důvodů. V prvé řadě dojde k zásadnímu snížení nákladů celé rekonstrukce. Rovněž jsme z průzkumu zjistili, že veřejnost v dnešní době preferuje spíše moderní bydlení v nižších domech, které přinášejí větší pocitovou bezpečnost a tedy kvalitnější úroveň bydlení, a v neposlední řadě snížený objekt lépe urbanisticky zapadne do okolní zástavby,“ řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Takto by měl vypadat objekt bývalé ubytovny Kosmos v Karviné po snížení o pět pater a rekonstrukci.Takto by měl vypadat objekt bývalé ubytovny Kosmos v Karviné po snížení o pět pater a rekonstrukci.Autor: Vizualizace: MMK

Změnu už schválila rada města. V jejím usnesení se píše, že ve sníženém objektu vznikne 42 bytů o velikosti 2+kk, 6 bytů o velikosti 3+kk a také nebytové prostory. Objekt bývalé ubytovny město koupilo od společnosti RPG v roce 2017 se záměrem přestavět ji na malometrážní byty pro seniory a mladé lidi. Před samotnou rekonstrukcí hlavních věží už byly odstraněny jídelna a restaurace. Dodatečně zmizí ještě objekt výměníku a vzniknou nová parkovací místa.