Letnímu kinu přálo letos v létě počasí. „Prázdninové počasí bylo příznivé, což se projevilo i ve slušné návštěvnosti. Nynější oprava oplocení je součástí běžné údržby areálu. Opravuje se zhruba 50 metrů," potvrdila ředitelka Městského kulturního střediska Yvona Dlábková.

Letní kino je součástí budovaného Areálu volného času. Ten město připravuje v navazujících etapách. K jeho ochraně před zaplavováním vodou z řeky Lučiny byla postavena protipovodňová hráz.

„Půjde o ucelenou oblast určenou pro širokou veřejnost. Zahrnuje už stojící letní kino, fotbalové hřiště a koupaliště. V budoucnu však přibydou další atrakce, včetně těch pro mládež a rodiny. V současné době je projekt ve fázi přípravy projektové dokumentace," řekl ekonomický náměstek primátora Eduard Heczko.

Realizace jednotlivých etap budování areálu není časově omezena. Odvíjet se bude od dostupnosti finančních prostředků a zájmu soukromých investorů. V projektu se počítá například se stavbou krytého bazénu, který bude součástí koupaliště. Místo by se mělo najít pro skatepark a další sportoviště. Navrženo je také propojení podchodem pod Hlavní třídou s lesoparkem Stromovka, kde je lanový park, discgolfové a hokejbalové hřiště.

Oprava oplocení letního kina v Havířově.