Na první červnové dny je naplánováno otevření letního koupaliště v Karviné. Přesné datum ale zatím stanoveno není. „Dokončují se ještě některé nutné opravy. V návaznosti na ně budeme napouštět a upravovat vodu a otevřeme, jakmile to bude technicky možné," uvedla vedoucí karvinské plovárny Taťána Červená.

Také v areálu havířovského letního koupaliště finišují přípravy na sezonu. První návštěvníky zde přivítají v sobotu 28. května. To se bude konat Sportovní den rodičů a dětí, v jehož průběhu budou zdarma zpřístupněna všechna venkovní sportoviště města.

Ve stejný den plánují otevřít také letní koupaliště v Českém Těšíně. První den tu bude pro všechny návštěvníky zdarma. „Překazit to může jedině nepříznivé počasí," uvedl ředitel společnosti Správy účelových zařízení Český Těšín, Eduard Huczala.

Otevření letního koupaliště tak letos neřeší dvě z měst okresu Karviná.

V bohumínském Aquaparku je možno celoročně proplouvat z kryté části do venkovních plaveckých prostor. Ty se uzavírají jen v období tuhých mrazů.

„Podle počasí i požadavků návštěvníků jsme v nejbližších dnech schopni otevřít také venkovní brouzdaliště a prostory pro venkovní opalování a relaxaci," řekl šéf bohumínského aquaparku Jaromír Voráč.

Letní koupaliště zůstává již několikátou sezonu mimo provoz v Orlové. Zavřeno bylo z technických důvodů a radnici se dosud nepodařilo najít finance na jeho rekonstrukci či jiné řešení.