Redakce má dokumenty, které dosvědčují, že finanční problémy podnikatelky jsou dlouhodobé. O to horší je, že stále podniká a pokračuje i v pořádání dobročinných sbírek, jejichž výtěžek si nechává ve své kapse.

Kratochvílová vybírá na kulturně společenských akcích peníze pro nemocné a opuštěné děti. Lidé netuší, že je podnikatelka vědomě okrádá. Sama to bezostyšně přiznává. „Jsou to mé peníze a je na mé vůli, jestli je někomu dám,“ řekla ředitelce havířovského dětského domova Ladislavě Hilbertové. Právě pro tento domov předtím vybrala 16 200 korun.

Na majetek zadlužené podnikatelky už byla několikrát vyhlášena a provedena exekuce. Dluhy se počítají ve statisících. Naposledy její věřitelé slavili úspěch minulý měsíc. Dlužné peníze na ní vymohla VZP. Exekutoři však po Kratochvílové chtěli i peníze pro telekomunikační společnosti a další firmy. Podnikatelka není schopna splácet ani úvěry. Na veřejnosti však stále vystupuje sebevědomě. „Po mateřské jsem začala zase pracovat, abych si vydělala nějaké peníze a mohla pořádat kulturní akce. Já je vlastně platím ze svého. Pro sebe z toho nemám ani korunu,“ vysvětlila.