Čtyřicetiletá Ivana Kratochvílová ve městě čas od času organizuje Dámský klub a kulturně společenské akce. Právě na nich vybírá peníze se slibem, že budou předány zařízením, která se starají o opuštěné nebo nemocné děti. Redakce však má důkazy o tom, že Kratochvílová si vybrané peníze nechává pro sebe, a to přesto, že kvyplacení se zavazuje vpísemné smlouvě. Mezi oklamanými je například havířovský dětský domov.

„V létě minulého roku nás oslovila paní Kratochvílová a navrhla nám spolupráci. Jednalo se o organizování společenských akcí, na kterých bude prezentovat, že výtěžek bude předán našemu domovu. My jsme samozřejmě byli ohromeni a mile překvapeni,“ řekla ředitelka Dětského domova se školou a jídelnou Ladislava Hilbertová.

Akcí, na kterých se peníze pro dobročinnost vybíraly, bylo více. Kratochvílová vedení domova informovala, že svyplacením peněz počká, až jich bude více. Vúnoru tvrdila, že má připraveno 16200 korun. Tato částka je také uvedena vpísemné smlouvě mezi Kratochvílovou a ředitelkou Hilbertovou. Peníze však předány nebyly ani po urgencích.

Kratochvílová naopak otočila a začala tvrdit, že je jen na její dobré vůli, zda peníze někomu dá, nebo ne. „Ano, slíbila jsem darovat peníze vašemu dětskému domovu, ale pak jsem se rozhodla, že vám je nedám, jelikož je to má svobodná vůle,“ řekla Kratochvílová, která se tak na druhou stranu sama usvědčuje ze lži. Nedávno totiž nepravdivě prohlásila, že peníze už byly domovu předány.

„Trváme na tom, že jsme žádné peníze nedostali. Spaní Kratochvílovou jsem se minulý týden vpátek osobně sešla a naší spolupráci, která přinesla více škody než užitku, jsme oficiálně ukončily. Nemám zájem, aby bylo poškozováno jméno našeho domova,“ dodala Hilbertová.

Sponěkud osobitým přístupem Kratochvílové kdobročinnosti mají své zkušenosti také vbrněnské nadaci Krtek pro onkologicky nemocné děti. Podnikatelka tvrdí, že má snadací řádně podepsanou darovací smlouvu. O tom však manažerka nadace Věra Kadlecová nic neví. „Nedohledali jsme žádnou uzavřenou darovací smlouvu sagenturou Kratochvílové,“ řekla na dotaz redakce Kadlecová.