Tradiční střelecká soutěž se konala v pátek na střelnici pořádající Městské policie Havířov v areálu na Stružníku. Soutěže se účastnilo devět dvoučlenných týmů strážníků a policistů z Havířova, Karviné, Frýdku-Místku a chorvatského města Omiš.

Přesnou mušku museli prokázat ve třech disciplínách. V první pálili dvanáct ran na terč ve vzdálenosti 25 metrů v limitu jedné minuty, přičemž museli jednou přebíjet zásobníky. Ve druhé prokazovali rychlost střelby na tři terče rovněž s přebíjením. Ve třetí, s časovým limitem 90 sekund, museli před střelbou na terče ve vzdálenosti 25 a 50 metrů uběhnout 50 metrů.

Střelecká soutěž žáků havířovských základních škol ze vzduchových zbraní.
Školáci soutěžili ve střelbě ze vzduchových zbraní

Nejlepší formu prokázali domácí strážníci. Václav Antošík a Jaromír Třetina vyhráli s 568 body. Tato dvojice soutěž vyhrála už popáté v řadě a od roku 2009 jim vítězství uniklo jen tři krát. Na druhém místě byl druhý tým domácích strážníků. Martin Šafář a Pavel Samek si vystříleli 552 bodů. Třetí místo brali strážníci z Karviné Lukáš Balicki a Michael Rumpel s 513 body.

„Jsem rád za výsledky našich strážníků a také za to, že Václav Antošík byl vůbec nejlepším střelce a mohl ode mne získat i zvláštní cenu za nastřílených deset desítek,“ řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Zdroj: Youtube