„Vystoupení hudebních skupin, stand-up comedy, bohaté vyžití pro děti i pro dospělé, spousta stánků. Bylo možné si zajistit komentovanou prohlídku lázní, abyste se více dozvěděli o tom, jaké účinky má naše jodobromová solanka, přírodní léčivý zdroj Lázní Darkov,“ popisovala s úlevou, že všechno se nakonec rozběhlo, jak má.

A návštěvníci byli spokojeni. Přestože původně avizované koupání pro návštěvníky POHO Dne se nekonalo. Kvůli výše zmíněnému výpadku proudu by totiž nešly pořádně nahřát vany s léčivou vodou…

Ale nevadilo to. Třeba Michael Sýkora kromě atrakcí zmínil i panely s výstavou o samotném projektu POHO 2030, pohornické krajiny po těžbě uhlí: „Zaměřuje se na transformační program a na spoustu projektů, které se tady plánují, a které by měly oživit areály bývalých dolů.“

Představily se i lokální spolky, Darkoff, Orlová na furt či Stará Karviná. „My jsme si připravili připomínky na starou Karvinou, jako jsou třeba pohlednice a také tady máme na ukázku výstavu fotek ze staré Karviné,“ upřesnila za posledně zmíněný spolek Tereza Ondruszová.

Od společenského domu v historické části darkovských lázní se konaly také vyjížďky starým kočárem taženým koňmi.

Naproti v areálu Loděnice v parku Boženy Němcové si naopak přicházeli na své milovníci pohybu. Od rána se tu konaly běžecké závody mimo jiné na ultramaratonskou padesátikilometrovou distanci či republikové mistrovství v silových disciplínách.