Až se na jaře příštího roku otevřou brány českotěšínské pobočky korejské firmy Dong–Hee, bude prý mít firma problém najít potřebný počet kvalifikovaných dělníků, kteří by měli pracovat na výrobě automobilových komponentů dodávaných nošovickému Hyundaii. Tvrdí to alespoň zaměstnanci úřadu práce v polském Cieszyně na serveru gazetacodzienna.pl.

„Jsme připraveni dodat zaměstnance, pokud nás o to Korejci požádají. Zatím se na nás ale nikdo neobrátil,“ tvrdí šéfka cieszynského úřadu práce Anna Bacza. O tom, že řadu pracovních míst nejen v Těšíně, ale i v Nošovicích nejspíše zaberou i obyvatelé sousední země, není pochyb ani podle mluvčí českotěšínské radnice Doroty Havlíkové. „Šanci najít práci v nové českotěšínské fabrice budou mít i Poláci,“ tvrdí.

Podle polského serveru budou mít korejští zaměstnavatelé v Českém Těšíně problém najít potřebný počet zaměstnanců. Spoustu zájemců o zaměstnání spolkne právě dvacet kilometrů vzdálený nošovický Hyundai, který má být největší automobilkou v Čechách a práci by tu mělo najít až tři tisíce lidí. Kolik si ale u asijských zaměstnavatelů vydělají, zatím není jasné.