Pachatelem je mladý muž, který pobývá mimo kraj, a jenž byl ve svém rodišti na návštěvě. Jak řekl policistům, opil se a agresi, která v něm narostla po konzumaci alkoholu, si šel vybít na hřbitov. Do konce se při svém konání zranil, ale lékařské ošetření nevyhledal. Ke svému jednání se nicméně přiznal. Vyšetřovatel mu sdělil podezření z přečinu poškození cizí věci.

Neznámý vandal poškodil koncem týdne několik náhrobků na Centrálním hřbitově v Karviné-Ráji.
Karvinský hřbitov bude pod dohledem. Městská policie tam nainstaluje kamery

Řádění sedmadvacetiletého vandala na hřbitově v noci z 12. na 13. dubna oznámila majitelka jednoho z hrobů na sociální síti. Správce hřbitova pak zjistil, že v té době neznámý pachatel vyvrátil několik náhrobků, poškodil popisové desky, odtrhl několik luceren či váz. Celková škoda byla vyčíslena na více než 60 tisíc korun.

Dopadení vandala, ten se přiznal

Po zadokumentování stop se dali do práce policisté, kteří v rámci prověřování vyslechli desítky poškozených a svědků, vyhodnotili velké množství stop a mnohé další indicie. „Poznatky zjišťovali nejen napříč naším krajem, ale také v rámci celé republiky. Výsledkem této doslova „mravenčí“ činnosti bylo zjištění možného pachatele,“ řekla policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Možnost prohlédout si novou silnici, která bude zanedlouho sloužit jako obchvat Karviné, využily v sobotu 10. června 2023 stovky lidí.
VIDEO: Novou silnici v Karviné si o víkendu přišly prohlédnout stovky lidí

Výtržník svého jednání lituje a způsobenou škodu by chtěl uhradit. V případě odsouzení mu hrozí až jeden rok vězení.

Jak hlídat hřbitov?

Případ vzbudil ve městě velký rozruch. Město, které je majitelem hřbitovních areálů, v reakci na tento vandalský čin zvažuje, že nechá v areálu hřbitova umístit dvě mobilní kamery. Deníku to potvrdil šéf Městské police Karviná Petr Bičej.

Legislativa, která by umožnila vymýtit pouliční prostituci nebo jí dát přesná pravidla. není k dispozici ani 30 let po Listopadu 1989.
VIDEO: Za kolik?! Muži pokřikují v Karviné-Loukách někdy i na místní ženy

„V dohledné době budeme na centrálním hřbitově instalovat dvě mobilní kamery. Více volné techniky nemáme,“ upřesnil Bičej. Zároveň však dodal, že ani takové opatření nemůže do budoucna zcela zabránit tomu, aby se něco podobného neopakovalo. „Jedná se o ojedinělý incident a takové poškození majetku se může dít kdykoliv a kdekoliv,“ upozorňuje šéf strážníků.