Nový komplex budov, garáží, parkoviště, sportoviště a dalšího zázemí, kde sídlí už zmíněná městská policie, ale též policie státní a profesionální hasiči, vyrostl za necelé dva roky v Sokolovské ulici poblíž průmyslové zóny.

„Záchranáři i policisté tak budou mít důstojné zázemí. Integrace záchranných složek nabízí efektivní a také systematickou službu pro občany našeho kraje. Zásahy hasičů, policistů a strážníků jsou koordinované a tedy i rychlé a účinné,“ řekl při této příležitosti hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Právě kraj stavbu, která přišla na 180 milionů korun, zaplatil. Je to dvanácté integrované centrum tohoto typu v kraji a Brzy k nim přibude nové IVC v Jablunkově a Kopřivnici.

Český Těšín usiloval o vybudování centrálního sídla záchranářů a policie dlouhá léta, jelikož podmínky pro jednotlivé složky byly nevhodné. „Profesionální hasiči sídlili společně dobrovolnými v budově z roku 1931, v prostorách ještě pro koňské stříkačky, Policie ČR pak ve vilce z roku 1894. Den, kdy se otvírá toto moderní centrum, je pro nás velmi významný,“ řekla starostka města Český Těšín Gabriela Hřebačková.

Objekt nového Integrovaného výjezdového centra (IVC) v Českém Těšíně. V budově sídlí PČR, městská policie a profesionální hasiči.

V novém integrovaném centru je umístěno také pracoviště krizového řízení města. Vedle obvodního oddělení PČR tam sídlí tak oddělení kriminální služby, jehož šéfové si pochvalují moderní vybavení. K dispozici je moderní rekognoskační místnost a místnost pro práci s dětmi, jež se staly oběťmi trestných činů. Podobné pracoviště bylo v okrese doposud v pouze v Havířově.

Díky tomu, že všechny tři složky sídlí v jednom místě, mohou sdílet jak sportoviště, tak také například výstupy z kamerových systémů, které policistům pomáhají odhalovat pachatele trestných činů.