Policisté kontaktovali osoby, které mohly mít informace k jejímu pohybu, a prohledali možná místa jejího výskytu. Spolupracovala také média. 

"Od počátku prověřování kriminalisté postupně sestavovali jednotlivé střípky mozaiky celého případu. Samozřejmě, že ne všechny zjištěné informace byly podstatné, samy o sobě se mohly jevit jako bez hodnoty. Avšak v kompletaci s dalšími zjištěnými informacemi se kriminalisté stále intenzivněji zabývali jednou z prověřovaných verzí, a to, že pohřešovaná žena se stala obětí násilného trestného činu," sdělila k případu policejní mluvčí Soňa Štětínská. 

Případ si vzhledem k závažnosti převzali kriminalisté 1. oddělení odboru obecné kriminality krajského ředitelství, kteří se specializují právě na násilnou trestnou činnost v Moravskoslezském kraji. Na případu spolupracovali další odborníci, například potápěči, kynologové, Letecká služba, speciální pořádková jednotka a zásahová jednotka.

"Dne 22. července policisté nalezli tělo pohřešované ženy, která se stala obětí násilného zločinu. V souvislosti s její násilnou smrtí byla zadržena jedna osoba," uvedla ve čtvrtek ráno policejní mluvčí Eva Michalíková. 

"Na základě podrobné analýzy získaných informací a důkazů zadržela zásahová jednotka krajského ředitelství v úterý podezřelého muže. Jednalo se o 38letého muže z Ostravy, proti kterému kriminalisté ve středu ve večerních hodinách zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy," doplnila Štětínská.

Kriminalisté pokračují v úkonech trestního řízení. Podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Trestní sazba se v tomto případě pohybuje v rozmezí od deseti do osmnácti let.