Doslova rozum stát zůstává nad počínáním řidiče, který během jediného týdne hned třikrát ujížděl policistům na území Karvinska. Při svém úprku před strážci zákona naboural nejen jejich vozidla, ale i cizí, přičemž v jednom případě s sebou vezl v autě i nezletilé dítě.

Policisté v Havířově, Orlové a Bohumíně hned třikrát během týdne narazili na řidiče, který má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel. Ve dvou případech nereagoval na jejich výzvy k zastavení a s vozidlem ujížděl. Při tom naboural jak civilní automobily, tak služební auto policistů i strážníků městské policie. Jednou se s ním ve vozidle dokonce nacházelo nezletilé dítě.

Otužilci na Karvinském moři, Štědrý den 2024.
VIDEO: Na Štědrý den k moři. Otužilci v Karviné opět dodrželi vánoční tradici

Nejprve to bylo ve středu 13. prosince, kdy jej zastavili policisté v Havířově-Šumbarku. Sedmatřicetiletý řidič šoféroval osobní vozidlo značky Ford. Policisté jej při běžné kontrole vyzvali k předložení potřebných dokladů, řidič ale mohl doložit pouze „papíry k autu“. Následnou lustrací bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení. Když policistům u výslechu sdělil, že svého jednání lituje a vozidlo již řídit nebude, nikdo z policistů netušil, že bude v trestné činnosti brzy pokračovat.

Přibližně hodinu po půlnoci z pátku na sobotu dne 16. prosince 2023 chtěli policisté téhož řidiče ve stejném vozidle zkontrolovat v Orlové. Ten však na jejich výzvy nereagoval a začal ujíždět směr Petřvald, Rychvald, Dolní Lutyně a následně zpět do Orlové. Tady pak byl po své zběsilé jízdě orlovskými a bohumínskými policisty zastaven a zadržen. Překvapením pro strážce zákona nebyl jen „stále platný“ zákaz řízení, ale také pozitivní test na drogy a nezletilá osoba mezi spolucestujícími.

Kalepa Jelen uzavřela v pátek hudební program na karvinském vánočním jarmarku. Po vystoupení členové kapely zapálil svíčky na památku obětí čtvrteční tragédie na Filozofické fakultě v Praze na pietním místě u zámku Fryštát. Karviná, 22. prosince 2023.
Kapela Jelen po vystoupení v Karviné zapálila svíčku na památku obětí masakru

Prozatím poslední setkání s tímto řidičem a vozidlem čekalo na strážníky Městské policie Bohumín, policisty karvinského oddělení hlídkové služby a dopravního inspektorátu, a to v pondělí 18. prosince 2023 zhruba hodinu a půl před půlnocí v Dolní Lutyni.

Strážníci městské policie se rozhodli vozidlo zastavit, protože mu nesvítilo osvětlení zadní registrační značky. Řidič se ale z předešlého skutku nepoučil a opět začal ujíždět, přičemž když vjel do slepé ulice, tak se měl s vozidlem otočit a narazit do přední části vozidla strážníků. Jelikož už byla na místě i hlídka policistů z hlídkové služby, podezřelého opět zadrželi, opět mu sdělili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel a opět byl převezen na policejní služebnu k výslechu.

Veřejné bruslení na ledové ploše zimního stadionu.
Druhý zimní stadion v Havířově nebude

„Zde mu bylo již potřetí v průběhu sedmi dnů sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Muž se ke všem činům doznal. Navíc také uvedl, že je viníkem dopravní nehody z konce listopadu, kdy měl ujíždět opět pod vlivem drog, jak sám přiznal, policejní hlídce z Karviné. Přestože se mu podařilo ujet, stihl nabourat nejen vozidlo policistů, ale také dva civilní automobily. Prozatím je muž stíhán na svobodě,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Procházková.